Få leveret bøger fra biblioteksnissen

Igen i år har biblioteksnissen hvisket os i ørerne, at vi skal sørge for at sende julebøger ud til daginstitutioner. Vil du også bestille bøger fra biblioteksnissen?

Juletræ med glade mennesker omkring
Pixabay

Igen i år har biblioteksnissen hvisket os i ørerne, at vi skal sørge for at sende julebøger ud til daginstitutioner, for at alle børn kan få fyldt ører og øjne med juletræer, snefnug, pebernødder og hygge.

Vi leverer poserne med julebøger til jer omkring starten af december og henter dem igen i starten af det nye år.

 

Vi skal vide følgende

  • Navne på de stuer, der gerne vil have juleposer + aldersgrupper til de enkelte stuer?
  • Hvad hedder institutionen?
  • Hvad er institutionens adresse?

 

Sådan gør du

Hvis du gerne vil have, at vi leverer en lille pose med biblioteks-julebøger til din institution, så skriv en mail til Anna på ani@horsens.dk eller via linket herunder. 

 

Bestil i god tid

Vi skal have din mail senest d. 24. november – men hvis vi får mange henvendelser, kan vi desværre blive nødt til at afvise nogle af forespørgslerne.